Velkommen til Storhaug Countryfestival, den første i sitt slag!
Dette er ikke bare en countryfestival, det er den første i sin sjanger på Storhaug. Dette er hånd i hanske for de som elsker country av høy kvalitet – og for de som er nysgjerrige på sjangeren.
Artistene representerer et møte mellom den nye country-viben og den eldre garden, med konserter fra tidlig kveld til etterfest med DJ langt ut på natten. Vi starter dagen med kurs i linedance på loftet, og absolutt alle kan være med og lære seg stegene. Kurset arrangeres av Wet Country fra Bergen, som virkelig kan greiene sine. Dansen du lærer, kan du utøve på klubb med linedance, som vi arrangerer etter konsertene.
Hvilke artister er med?
Vi har satt sammen en gullrekke som ikke står tilbake for noe, med lokalt, nasjonalt og internasjonalt snitt – toppet med en legende som har banet vei for sjangeren i Norge:
🐎 Mannen, myten, legenden: Bjøro Håland! Norsk countrys grand old man har gitt ut hele 23 album som er solgt i fire millioner eksemplarer. Størst suksess fikk han med sitt første norskspråklige album, Bjøro Håland, som inneholder hans mest kjente sang, I Love Norwegian Country. Nå er han 81 år, og han synger fremdeles som en dyp strupesopran.
🐎 I det lokale gullet finner vi rådyktige Dag Vagle og Camilla Rosenlund. Dette er kvalitet tvers igjennom, med stemmer, tekster og ekthet – country vi bare måtte ha med når vi skulle booke artister.
🐎 Nasjonalt har vi hentet hel ved og absolutt «spitzenklasse» i artistene Vilde Bye og Ole Kirkeng. Her snakker vi sårhet, sjarm, Spellemanns-vinnere og stemningsskapere. Dette er et kupp – og bare må oppleves!
🐎 Internasjonalt har vi hentet en varm country-yndling fra over dammen i Gill Landry. Denne rotløse herremannen fra Louisiana startet sin karriere som gatemusikant – og bringer med seg ekte amerikansk country til Storhaug.
Rister det litt i kneet – og føler du for å oppleve noe helt unikt i sitt slag? Bli med og skap en tradisjon som vi skal bygge over flere år. Spenn i støvlene og få cowboyhatten på. Storhaug Countryfestival er kommet for å bli!
Billetter er tilgjengelig her: Storhaug Countryfestival
